Doplnky vchodových dverí, predovšetkým madlá výrazným spôsobom dotvárajú vzhľad dverí.

V rozsiahlej ponuke PERITO si môžete vybrať z rôznych typov nielen madiel, ale aj kľučiek a roziet.

Madlá se líšia predovšetkým spôsobom ukotvenia. Najčastejšie sa používajú madlá vyosené kotvené priamo do rámu dverí, kde sú konzoly viditeľné. Elegantnejšie a esteticky krajšie sú však madlá kolmé, ktoré sú zabudované priamo do tela výplne vchodových dverí a konzoly sú tak naviac vizuálne skryté priamo pod madlom.

Novinkou sú madlá bez presahu (kotvené na ukončení rukoväte). Tento typ madla je možné pri kratšej dĺžke umiestniť aj horizontálne, čím se vytvára priestor pre veľmi zajímavý dizajn dverí.

Stále väčšej obľube sa tešia dverné výplne bez presklenia s hladkým alebo jednoduchým vzorom, na ktorých úžasne vynikne dominantný prvok v podobe zapusteného madla s priznaným lemom. Pri plných dverách docielite efektné presvetlenie zádveria pomocou bočného fixného presklenia.

Významné rozdiely sú aj v dĺžkach a tvaroch jednotlivých madiel. Trubkové madlá sú univerzálne, viac sa hodia ku klasickým výplniam. Hranaté štvorcové alebo obdĺžnikové prevedenia sú ideálnym riešením pre modernejší dizajn vchodových dverí.

Ponuka povrchových úprav doplnkov je rovnako pomerne bohatá a umožňuje tak doladiť dvere takmer k dokonalosti. Nerezová či drevená úprava madiel je v sortimentnej škále PERITO štandardom, novinkou je aktuálne rozšírenie o elegantné čierne doplnky (madlá, kľučky, rozety).

Jemné bodové podsvietenie predsadených madiel na konzolách, prípadne podsvietenie LED pásikom v madlách zapustených do tela výplne, dotvára pri zotmení dominantný orientačný svetelný bod. Toto osvetlenie môže byť v studenej bielej, aby bol umocnený vzhľad doplnku ako dominanta na ploche výplne. Na želanie je v ponuke aj podvietenie teplé. Hladké výplne v kombinácii s dizajnovým podsvieteným madlom pôsobí čisto a elegantne predovšetkým na moderných stavbách.

V sériách výplní ELEGANCE, ENTRY a SMART je možné zvoliť čierne plošné aplikácie (rámčeky okolo presklenia alebo dekoratívne drážky).

TIP! Čierne doplnky a aplikácie vyniknú s „trendy“ dekormi dreva Turner Oak nebo Irish Oak.

Umiestnenie madla je potrebné konzultovať s výrobcom (partneri PERITO – obchodníci s oknami a dverami) na základe typu a veľkosti dvernej výplne.

V ponuke kľučiek máte možnosť voliť medzi rozetovou a štítkovou, čiernou a nerezovou variantou.

Katalog s kompletným sortimentom si môžete prehliadnuť TU.