Domovská stránka / Technické informácie

Technické informácie

Dverné výplne PERITO spĺňajú vysoké nároky na tepelno-izolačné vlastnosti vchodových dverí a to vrátane pasívnych domov. Štandardne sa dodávajú v hrúbkach 40 – 70 mm s trojsklami a vykazujú tak veľmi nízke hodnoty tepelného prestupu.

Vchodové dvere s s výplňami zo sérii Vizual a Elegance predstavujú najrozšírenejšiu skupinu záujmu. Sú vyrobené pomocou povrchových dosiek z materiálu HPL. Ide o syntetické živice, ktoré tvoria základ pre výrobu tohto materiálu a prepožičiavajú mu výnimočné vlastnosti, predovšetkým minimálnu tepelnú rozťažnosť. Tieto dverné výplne sú preto rozmerovo stabilné, ich životnosť je dlhodobá a cena priateľská.

Ďalšou skupinou v ponuke pre plastové dverné systémy je séria START. Tieto výplne sú vyrábané technologiou vákuového tvarovania ABS hladkých dosiek tepelným procesom do rôznych dizajnových tvarov. Okrem bielej farby nechýba ani škála imitácii dekorov dreva. Vyššia tepelná rozťažnosť tohto materiálu nemá vplyv na bezchybnú funkčnosť výplní ani pri ich umiestnení vo farebnom prevedení na slnkom exponované strany.

Najvyššiu kategóriu dverných výplní pre plastové dvere predstavuje séria ENTRY. Je vyrábaná z kompozitného materiálu, ktorý prepožičia týmto výplniam mimoriadne vlastnosti. Sú lepené priamo na krídlo dverí a výrazne tak zvyšujú konštrukčnú tuhosť celého dverného systému. Výrobky je možné dodať v tradičných dekoroch dreva ako aj v jedno i viacfarebných lakovaných povrchoch, kedy vynikne inovatívny dizajn. Vďaka prekryvu celého krídla majú výplne ENTRY celkovú hrúbku cca 60 mm, čo v kombinácii s trojsklom zaisťuje vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti.

Jadrá dverných výplní, ktorých základ tvori extrudovaný polystyrén, sú zlepené spolu vrchnými doskami do sendviča. V prípade nutnosti je možné zvoliť výztuhu jadra. Viac sa o tejto problematike dočítate nižšie. Dôležitá je voľba typu jadra v plastových výplniach s imitáciou dekoru dreva. Pre zaistenie plnej funkčnosti výplne je potrebné zvoliť jadro typu D, ktoré zaisťuje dostatočnú odolnosť proti vplyvom slnečného svitu a striedajúcim sa teplotám počas rôznych ročných obdobiach.

Presklenie dverných výplní je realizované dvojsklom častejšie trojsklom, s možnosťou voľby ornamentného presklenia alebo vitráží v kombinácii s tepelno-izolačnými alebo bezpečnostnými sklami. O možných kombináciach presklenia sa poraďte so svojim dodávateľom okien a dverí.

V neposlednom rade má na bezchybnú funkčnosť celého systému vchodových dverí vplyv samotný výrobca okien a dverí. Na trhu sa objavujú nekvalitné profily, stretávame sa s nedodržaním technologických postupov výroby a montáže, nedostatočnými výstuhami rámu a krídla dverí as ďalšími funkčnými nedostatkami. Venujte teda zvýšenú pozornosť výberu dodávateľa okien a dverí. Vchodové dvere sú najnámáhanejším výplňovým otvorom domu, používaným každý deň počas mnohých rokov. Investícia do vchodových dverí by teda nemala byť podceňovaná a prvotná úspora by na tomto mieste bola kontraproduktívna a nemiestna. Na týchto stránkach v sekcii „predajné miesta“ nájdete dostatok spoľahlivých dodávateľov vchodových dverí s dverovou výplňou PERITO.

Prečo si vybrať PERITO

Technické informácie

29+

rokov skúseností

Technické informácie

250 000+

spokojných zákazníkov

Technické informácie

200+

modelov dverí

Technické informácie

300+

dekoratívnych možností

Technické informácie

500+

spolupracujúcich partnerov